string(23) "Návody k použití (4)"
95L JEDNOSTUPŇOVÝ DESTILAČNÍ ZAŘÍZENÍ S REKTIFIKAČNÍ ...
95L JEDNOSTUPŇOVÝ DESTILAČNÍ ZAŘÍZENÍ S REKTIFIKAČNÍ KOLONOU - STREDNÍ MODEL

95L JEDNOSTUPŇOVÝ DESTILAČNÍ ZAŘÍZENÍ S REKTIFIKAČNÍ KOLONOU - STREDNÍ MODEL

  • Kód produktu: JPRKS
  • Dostupnost: Na skladě
  • 89,700.00Kč

  • Ex Tax: 74,750.00Kč

Dostupné možnosti

95L JEDNOSTUPŇOVÝ  DESTILAČNÍ ZAŘÍZENÍ S REKTIFIKAČNÍ KOLONOU - STREDNÍ MODEL

Výhody jednostupňové destilace:

Vrcholem přípravy destilátu je tzv. jednostupňová destilace pomocí rektifikační kolony. Podstatou je, že díky rektifikační koloně je možné dostat z kvasu s objemem alkoholu přibližně 5-7%, destilát (jádro) s objemem alkoholu 75-85% bez dodatečné rektifikace. Rovněž velkou výhodou je, že použitím tohoto systému se látky s negativním vlivem na chuť destilátu nedostanou do konečného destilátu. Není výjimkou ani dosažení destilátu s objemem alkoholu 90%. Destilát připravený tímto způsobem je dokonale čistý s vůní příznačnou pro destilovanou surovinu. Destiláty z jednostupňové destilace neobsahují štiplavou ani palčivou chuť, před a po destilační nečistoty. Destilát, který nakonec skonči ve Vašem sklenici, je perfektní kombinací dokonalé ovocné aroma s čistým alkoholem, jednoduše řečeno královna ovocných destilátů!

Stručný popis destilačního přístroje s rektifikačním kolonou:

Pro optimální provoz rektifikační kolony je zařízení vybaveno dvouplášťovým kotlem na vodu s jednoduše regulovatelným přenosem tepla. Kotel je možné díky kombinovaným funkcím použít i na vaření piva, džemu, velkoobjemové vaření nebo na zabijačku. Aby byla zajištěna odolnost vůči tlaku a zabránilo deformací, kotel má mělké konvexní dno s výpustným ventilem na spodní části. Unikátem ve své třídě je bezpečnostní ventil s certifikací TÜV, který bez manuálního zásahu účinně uvolňuje přetlak v dvouplášti (podle norem a předpisů). Kotel je možné ohřívat pomocí elektriky, plynem nebo jejich kombinací. Tyto způsoby ohřevu kotle zaručují snadno regulovatelnou intenzitu, což je obzvláště důležité při takovém způsobu destilace.

Části destilačního přístroje:

Kotel


Destilační přístroj je vybaven dvouplášťová kotlem z nerezavějící oceli o tloušťce 2mm, který je naplněn vodou. Díky tomuto systému se kvas nepřipálí a destilát bude bezchybný. Plášť kotle můžeme plnit pomocí ventilu na spodní části, hladinu vody jednoduše zjistíme podle průhledné trubky. Kotel je vybaven nanometrů na sledování tlaku a bezpečnostním ventilem, který se při přetlaku otevře a vypustí přetlak z pláště. Na spodní části se nachází kulový výpustný ventil, díky kterému jednoduše vypustíme nepotřebný kvas do sběrné nádoby nebo kanalizace.

Míchadlo s elektromotorem 220 V (střední a profi model):


Okrem zabránění připálení kvasu má míchadlo i další výhody. Při použití míchadla během počátečního intenzivního zahřívání je čas potřebný pro začátek destilace výrazně kratší, což má za následek nižší spotřebu energie. Další výhodou je, že při konstantním míchání má kvas stejnou teplotu v celém objemu, výsledkem čehož je že se jednotlivé složky odpařují ve stejnou dobu a víme přesněji oddělit jednotlivé frakce.

Teploměr kvasu (střední a profi model):


Jelikož sonda teploměru přímo vstupuje do nitra kotle, je možné jednoduše monitorovat nárůst teploty během fáze zahřívání kvasu. Nastavitelný akustický signál upozorní, když se přiblížíte k počátku destilace a také upozorní kdy se teplota přibližuje k bodu varu vody, což znamená že můžeme destilaci ukončit.

Výpustný ventil se zpětným proplachováním (střední a profi model):


76 mm koleno s 90 stupňovým obloukem zajišťuje, že zbytek kvasu můžeme z kotle bezpečně vyprázdnit. Abychom zabránili ucpávání odtoku nebo ochlazovaly vypouštěn kvas, můžeme vodu z vodovodu připojit ke vstupnímu ventilu na koleně. Proud vody směřuje do středu kulového ventilu, čímž se zmírňuje přetížení a možné ucpání.

Epruvetta s výpustným ventilem (střední a profi model):


Epruvetta pomáhá měřit aktuální lihovitost alkoholu vytékajícího destilátu. Nerezový kohoutek na spodní části epruvetty usnadňuje odstranění úkap, a také při otevření se dá jednoduše vyčistit a vypustit bez nutnosti jejího odstranění.

Kupole s dvířky na plnění kvasu:


Kupola je vyrobena z mědi o tloušťce 2mm. Mezi kotlem a kupolí se nachází silikonové těsnění, které při dosažení nebezpečného přetlaku propustí nadbytečný tlak, čímž je přístroj bezpečný a chráněn proti možnému výbuchu. Díky masivním dvířkům s vnitřním průměrem 110 mm je možné kotel plnit pomocí nálevky nebo čerpadla vhodného na čerpání kvasu. Dvířka mají teplu odolné tvrzené sklo o tloušťce 6 mm a průměru 76 mm, díky kterému vidíme dovnitř kotle.

Rektifikační kolona

 

Účelem rektifikační kolony je koncentrovat a získat z kvasu co nejvíce alkoholu a aromat bez dodatečné rektifikace. Toto je možné díky perforovaným rektifikačním miskám, které propouštějí pouze látky užitečné pro výsledný destilát. Látky nevhodné pro výsledný destilát jsou zadrženy, a tím pádem se nekazí výsledný destilát. Součástí kolony je i deflegmátor (rafinační čočka) který slouží k regulaci teploty vystupující páry a tvorbu refluxu, který je potřebný pro správné fungování kolony. Na vrchu je zabudovaný teploměr, který měří teplotu páry vstupující do odpařovací trubky. Sledováním této teploty můžeme jednoduše zabránit průniku nežádoucích látek do konečného destilátu.

Měděná náplň (střední a profi model):


Absorpce mědi snižuje množství nečistot pronikajících do destilátu, např. sloučeniny síry, kyanidy atd. Povrch mědi dále katalyzuje tvorbu nových destilačních aromat. Druhotnou výhodou měděné náplně je, že zpětný refluxní tok vytváří film na klikatém povrchu náplně, se kterou přichází do styku vystupující pára. Důsledku tohoto se obsah alkoholu koncentruje a zlepšuje se separace užitečných a nežádoucích složek.

Průtokoměry:


 Průtokoměry se používají na přesnou regulaci průtoku chladicí vody. Bez precizní regulace objemu průtoku vody není tato sofistikovaná destilační technika možná a použitelná, protože přiváděna chladicí voda a pára uvolňující se z kotle musí být v konstantní rovnováze. Pokud je v deflegmátore příliš moc chladící vody, výstup destilátu bude velmi pomalý nebo se zastaví, pokud je množství chladicí vody příliš nízké, není možné udržet požadovaný obsah alkoholu, a také není možné vytěžit co nejvíce aromat z destilovaného ovoce.

Výška stroje je 240cm. V případě potřeby je možné zkrátit nožičky o 15cm.

Destilační přístroj je možné objednat ve třech verzích výbavy a ohřevu:

 


Koncová cena destilačního přístroje se skládá z vybraného stupně výbavy (model) + vyhřívací možnost

Elektrický rozvaděč vyžaduje profesionální připojení k příslušnému elektrickému zdroji v místě instalace stroje.

Zapojení elektrického rozvaděče smí provádět pouze kvalifikovaný elektrikář. Instalační deník v návodu k obsluze je třeba aby vyplnil kvalifikovaný technik, který zapojuje elektrický rozvaděč.

Zkušenosti s přípravou destilátu na 95L destilačním přístroji s rektifikačním kolonouNáklady na jedno pálení

spotřeba energie


spotřeba vodyPři destilaci s již zahřátým kotlem jsou náklady nižší, a čas na přípravu destilátu je kratší.

 

Destilační přístroj si lze prohlédnout i osobně. V případě zájmu se prosím informujte na telefonním čísle, které naleznete v sekci kontaktujte nás.

Pokud je Vaším cílem připravit tu nejkvalitnější pálenku, kterou můžete s hrdostí představit Vaší rodině, známým nebo aj na koštovce, tato pálenice je určena pro Vás! Zařízení bylo vyvíjeno vyškolenými mistry přípravy domácí pálenky a vyhrálo cenu nejlepší domácí pálenice v roce 2017 a 2018 na soutěži Quintessence!

Špičkové technologie používané v pěstitelských palírnách dostupné u Vás doma!


Napsat recenzi

Poznámka: HTML není přeloženo!4
    Špatný           Dobrý