string(23) "Návody k použití (3)"
100L DESTILAČNÍ PŘÍSTROJ S MÍCHADLEM A VÝPUSTNÍM ...
100L DESTILAČNÍ PŘÍSTROJ S MÍCHADLEM A VÝPUSTNÍM VENTILEM

100L DESTILAČNÍ PŘÍSTROJ S MÍCHADLEM A VÝPUSTNÍM VENTILEM

 • Kód produktu: TP 100 VV
 • Dostupnost: Na skladě
 • 43,500.00Kč

 • Ex Tax: 36,250.00Kč

Dostupné možnosti

100L DESTILAČNÍ PŘÍSTROJ S MÍCHADLEM A VÝPUSTNÍM VENTILEM

Největším nepřítelem kvalitní pálenky při její destilaci je připálení kvasu. Pálenice s míchadlem je výjimečná tím, že při dostatečném míchání můžeme zabránit připálení a zároveň díky rovnoměrnému zahřívání kvasu jednoduše oddělíme jednotlivé frakce, tím pádem získáme vysoce kvalitní a aromatickou pálenku.

MĚDĚNÝ KOTEL

 • Kotel se vyznačuje použitím hrubých měděných plátů na jeho výrobu, tím pádem pálenice je masivnější, odolnější vůči poškození a může Vám posloužit i celý život.
 • Kotel můžeme jednoduše vyprázdnit pomocí výpustního ventilu. Díky tomuto systému není nutné jakkoli manipulovat s celým kotlem, ale postačuje jen otevřít kulový ventil a nepotřebný kvas nebo lutrovou vodu vypustit a kotel vyčistit před dalším použitím.
 • K utěsnění spojů mezi kotlem a kupolí slouží mezera která se naplní vodou a perfektně těsní proti úniku par vznikajících během destilace. Tento způsob těsnění je velmi bezpečný, protože zabraňuje vzniku přetlaku a případné explozí destilačního zařízení.

MÍCHADLO

 • Destilační zařízení je vybaveno míchadlem, díky kterému zabráníme připálení kvasu a možnému znehodnocení destilátu.
 • Míchadlo také hraje důležitou roli při šetření energie potřebné na zahřívání kotle, protože kvas se zahřívá rovnoměrně.
 • Dostatečným mícháním se výrazně zkracuje i destilační proces. V případě zařízení s míchadlem destilační proces v případě pálení kvasu zabírá přibližně 3 hodiny, na druhé straně u zařízení bez míchadla proces obvykle trvá 6-7 hodin.

TOPENIŠTĚ

 • Pod kotlem se nachází topeniště, které je vyrobeno z plechu o tloušťce 1,5mm s vestavěnými dvířky, otvorem pro plynový hořák a výstupem pro spaliny.
 • Zařízení lze vytápět tuhým palivem nebo pomocí plynového hořáku, který se vkládá do spodního otvoru topné části.

KUPOLA

 • Kupole je vybavena teploměrem pro snadnější a přesnější vedení destilace. Díky teploměru můžeme jednoduše oddělit jednotlivé části destilátu.
 • Mezi kupolí a spojovací trubkou a také mezi spojovací trubkou a kondenzační nádobou se nacházejí misky, které se naplní vodou a perfektně těsní proti úniku par vznikajících během destilace

KONDENZAČNÍ NÁDOBA

 • Zařízení je vybaveno moderní talířovou kondenzační nádobou s vodním pláštěm. Díky tomuto modernímu systému zařízení je výrazně šetrnější na spotřebu vody potřebné na chlazení pár.
 • Fungování chladiče: Pára procházející spojovací odpařovací troubou proudí k vnitřnímu plášti, kde se dostane k horním talířem chladiče. Studená voda v plášti chladiče ochlazuje vnitřní stěnu, a zároveň zchlazuje páry v chladiči které zkapalňují. Destilát který kondenzuje na plášti válce proudí do spodní sběrné misky a potom do výstupní trubky do sběrné nádoby nebo epruvetty.
 • Díky vestavěnému teploměru snadno zjistíme teplotu vody a tím zajistíme dostatečné zkapalnění par.
 • Kondenzační nádoba je opatřena vstupem na přítok vody umístěným na spodní části a výstupem v horní části, kde nadbytečná voda vytéká.
 • Konečný destilát vytéká ze spodní trubky na kterou je možné připojit epruvettu dostupnou v sekcí příslušenství.

TOPNÉ MOŽNOSTI

Zařízení lze vytápět dřevem nebo plynem. Velkou výhodou jednostěnných palíren je že jsou úsporné na energii. V případě vypálení 80 litrů kvasu v 100 litrovém zařízení, je potřebných 20-25 kg dřeva nebo 3-3,5kg plynu.

DÉLKA DESTILACE

 • V případě pálení kvasu s plným kotlem (80L): přibližně 3 hodiny
 • V případě rektifikace s plným kotlem: přibližně 4 hodiny

MINIMÁLNÍ MNOŽSTVÍ NA PÁLENÍ

Z 80-85 litrů kvasu získáme většinou 15-20 litrů Lutry, v závislosti na kvalitě kvasu. Při jednostěnné 100 litrové palírně můžeme destilovat už i 10-15 litrů Lutry. Toto je velkou výhodou oproti dvouplášťové palírně, které musí být na naplněné minimálně na 40-50% objemu.

 

PŘÍSLUŠENSTVÍ K PALÍRNĚ

Nejlepší způsob na ohřev kotle je pomocí plynového hořáku. Díky možnosti regulace můžeme jednoduše regulovat intenzitu ohřevu a tím pádem přesnější oddělit jednotlivé frakce.Při koupi s palírnou namísto 2070 Kč pouze 1770 Kč

Elektromotor míchá kvas pomalu při konstantní rychlosti, čímž je šetrný ke dnu pálenice a výrazně urychluje destilaci. Pro domácí použití je nejlepším a nejjednodušším řešením domácí pálenice s elektrickým míchadlem. Za nepřetržitého míchání můžeme intenzivně zahřívat i hustší kvasy bez obav z připálení. Pro instalaci elektromotoru na míchání není potřeba jakkoli zasahovat do konstrukce kotle.


Při koupi s palírnou namísto 5670 Kč pouze 4770 Kč

Měděná epruvetta, která je připevněna k trubce, z níž vytéká konečný destilát je vyrobena tak, aby držela lihoměr. Tímto způsobem můžete nepřetržitě sledovat obsah alkoholu v destilátu.


Při koupi s palírnou namísto 1650 Kč pouze 1350 Kč

 

Pro rady a tipy na přípravu kvalitní pálenky a obsluhy destilačního zařízení prosím zavítejte do sekce rady a zajímavosti.

Napsat recenzi

Poznámka: HTML není přeloženo!4
    Špatný           Dobrý